SİPARİŞ HATTI 0536 347 38 58

Arrow up
Arrow down

tuplu-franquette

Chandler ceviz fidanının tozlayıcısı olan Tüplü Franquette ceviz fidanını Yılın 12 ayı ve açık köklü Franquette ceviz fidanını ise her yılın kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan satın alabilirsiniz.

Öz Sahil Fidancılık'ta ileri tarihe istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü Franquette ceviz fidanı erken siparişi de alınmaktadır. Franquette ceviz fidanlarımız firmamız adına ismine doğru sertifikalı olup Öz Sahil Fidancılık 1990 yılından günümüze ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.

Franquette Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Franquette ceviz fidanın meyve ve diğer özellikleri chandler ceviz fidanı ile hemen hemen aynıdır. Franquette cevizinin Meyve ağırlığı ortalama 13 gramdır. Franquette Cevizi iç Meyve randımanı yüzde 46'dir. Franquette cevizi Tozlayıcı olduğu halde meyve verimi yüksek, kabuktan kolay ayrılması kolay bir ceviz fidanı türüdür. Eylül ayında hasat edilir. Kuru veya yaş olarak tüketilebilir.

Franquette Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

Franquetteceviz fidanı yan dallarda verimli yüksek meyvesi parlak bir ceviz fidanı türüdür.

Franquette Ceviz Fidanı İklim İstekleri

Franquetteceviz fidanı birlikte ekildiği chandler ceviz fidanının tüm iklim isteklerini karşılar. Chandler gibi ilkbahar geç donlarından etkilenmez. Soğuklanma ihtiyacı 700 saattir.

Franquette Ceviz Fidanı Dikimi

Franquetteceviz fidanının birlikte ekildiği chandler ile birlikte 1200 rakıma kadar ekilebilmesi uygundur.

Franquette ceviz fidanı 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur. 

chandler ceviz fidanı dikimi

Ceviz Yetiştiriciliği

sarı sertifika

müşteri memnuniyeti

aynı gün kargo