SİPARİŞ HATTI 0536 347 38 58

Arrow up
Arrow down

pedro ceviz ağacıPedro Ceviz Fidanı Siparişi

Tüplü pedro ceviz fidanını Yılın 12 ayı ve açık köklü pedro ceviz fidanını ise her yılın kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan satın alabilirsiniz.

Öz Sahil Fidancılık'ta ileri tarihe istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü pedro ceviz fidanı erken siparişi de alınmaktadır. Pedro ceviz fidanı siparişlerinizde 10 adete 1 adet tozlayıcısı Franquette ceviz fidanı sipariş etmeniz gerekmektedir.

Pedro ceviz fidanlarımız firmamız adına ismine doğru sertifikalı olup Öz Sahil Fidancılık 1990 yılından günümüze ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.

Pedro Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Pedro ceviz fidanı Fransız orjinli zor bulunan bir ceviz fidanı türüdür. Ağaçlarında yan dallarına meyve verir. Yüzde 85'lere varan meyve verimi ile pedro ceviz fidanının meyve verimi oldukça yüksektir. Açık renkli olan iç ceviz ağırlığı 6,5 gr, iç oranı ise %48'lere ulaşmaktadır.

Pedro Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

Fernor bodur deninen yarı dik gelişen bir ceviz ağacı türüdür. Yan dallarda salkım şeklinde parlak meyveleri oluşur. Eylül-Ekim aylarında meyve hasatına başlanır. Pedro ceviz ağacıda taç yapısı sebebi ile kısa boyludur. (bodur) Ev bahçelerinizde pedro ceviz fidanını boyu itibari ile rahatlıkla ekebilirsiniz.

Pedro Ceviz Fidanı İklim İstekleri

Pedro ceviz fidanının rakipleri fernor ve chandlara göre ılıman bölgelere ekilmesi önerilir. Ağacın soğuklanma ihtiyacı 400 saattir.

Pedro Ceviz Fidanı Dikimi

Fernor ceviz fidanı ülkemizin en zorlu yüksek bölgelerine kadar rahatlıkla ekilebilir.1800 rakıma kadar ekilebilmesi uygundur.

Fernor ceviz fidanı 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur. Tozlayıcısı Fernette ile birlikte ekilmelidir.

chandler ceviz fidanı dikimi

AÇIK KÖKLÜ ve TÜPLÜ PEDRO VE TOZLAYICISI FRANQUETTE CEVİZ FİDANI YETİŞTİRME TESİSLERİMİZ

AÇIK KÖKLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANItüplü pedro ceviz fidanoı

sarı sertifika

müşteri memnuniyeti

aynı gün kargo