SİPARİŞ HATTI 0536 347 38 58

Arrow up
Arrow down

Ülkemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sene içerisinde dikim yapmanız için sizlere hibeli krediler sunulmaktadır. Bakanlığın bu çalışmayı yapmasında ki en büyük etken ülke içerisinde ki tarım oranını daha fazla yukarı çıkarmaktır. Hibeli ceviz fidanı alımı ise son dönemlerde birçok kişi tarafından uygulanmıştır. Sizlerde eğer bu krediyi düşünüyorsanız aşağıda yer alan şartlara ve koşullara göz atabilirsiniz.

Hibeli Ceviz Fidanı Alımı İçin Başvuru

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan bu sistem için bulunduğunuz bölgede il müdürlüklerine yada ilçe tarıma gitmeniz gerekmektedir. Sistem içerisine dâhil olmak için sizlerden bir takım belgeler istenmektedir. Ülkemizin kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilen belgeleri iletmeniz ile işlemlere başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise il müdürlüklerine gitmenizdir. Çünkü bakanlık tarafından ilçe müdürlüklerine bu yetki şuan için tanımlanmamış ve işlem yapmak için görevlendirilmemiştir.

Hibeli Ceviz Fidanı Alımından Kimler Faydalanabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hibeli ceviz fidanı sisteminden faydalanabilir. 18 yaşından büyük ve kanun karşısında herhangi bir suçu bulunmayan kişisel dilediği yerden bu üretim sektörüne giriş yapabilir. Suçunuz varsa bakanlık ve il müdürlükleri tarafından genel değerlendirme yapılmaktadır.

Hibeli Ceviz Fidanı Alma Şartları

Ceviz fidanı alma şartları genel olarak değişiklik göstermektedir. Araziniz yok fakat bu sektöre dâhil olmak istiyorsanız Orman arazileri için 49 yıllığına kiraya verilmektedir. Devlet desteği olduğu için bu alanlarda herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hazine arazisi üzerine düşünüyorsanız 10 yıllık kiralayabilirsiniz. Dekarına uygulanan fiyat ise 2.79 TL’dir. Tabiki araziniz varsa bunlara ihtiyaç duyulmamaktadır.

Hibeli Ceviz Fidanı İçin Verilen Destek

Tarım İl Müdürlüğü tarafından yaptığınız başvurular genel olarak değerlendirilmektedir. Bu süreç içerisinde sizlerden alınan bilgilere göre uygun olup olmadığınız kontrol edildikten sonra devlet sizlere dönüm başı 1.000 TL ile 1.750 TL arasında destek olmaktadır. Peki, aklına gelen diğer bir soru bu parayı kullandıktan sonra nasıl ödeyeceğinizdir. Ziraat Bankası tarafından verilen hibeler 7 yıl içerisinde belirlenen ödeme şekline göre geri alınmaktadır. Tabiki belli bir kısmı alınmaktadır. Buda ücretin yedide bir oranına tekabül etmektedir.

Not: Sizde hibeli ceviz fidanı satın alıp dikmek istiyorsanız firmamız sizin adınıza belgeleri hazırlayıp sertifikalı fidanlarını sizlere sunmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

OSMAN METİN : 0536 347 38 58 HÜSEYİN METİN : 0533 769 65 75

 

sarı sertifika

müşteri memnuniyeti

aynı gün kargo