SİPARİŞ HATTI 0536 347 38 58

Arrow up
Arrow down

fernor ceviz ağacı

Fernor ceviz fidanının tozlayıcısı olan Tüplü fernette ceviz fidanını Yılın 12 ayı ve açık köklü fernette ceviz fidanını ise her yılın kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan satın alabilirsiniz.

Öz Sahil Fidancılık'ta ileri tarihe istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü fernette ceviz fidanı erken siparişi de alınmaktadır. Fernette ceviz fidanlarımız firmamız adına ismine doğru sertifikalı olup Öz Sahil Fidancılık 1990 yılından günümüze ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.

Fernette Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Fernette ceviz fidanın meyve ağırlığı ortalama 15 gramdır. Fernette Cevizi iç Meyve randımanı yüzde 50'dir. Tozlayıcı olduğu halde kabuktan kolay ayrılması asıl ceviz fidanı fernorun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Eylül ayında hasat edilir. Kuru veya yaş olarak tüketilebilir.

Fernette Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

Fernette ceviz fidanı yan dallarda verimli fernorun tozlayısı olan Fransız menşeili yabancı bir aşılı ceviz fidanı türüdür.

Fernette Ceviz Fidanı İklim İstekleri

Fernette ceviz fidanı asıl fidanı Fernorun tüm iklim isteklerini karşılar. Fernette ceviz fidanı fernor gibi Soğuk iklimi seven yabancı cins verimli ceviz fidanı türüdür. Fernor ceviz ağacı ile birlikte Mayıs ayının başında çiçek açması sebebiyle ilkbahar geç donlarından zarar görmez. Sonbahar da ise Kasım ayının başına kadar kış dinlenmesine geçer. Bu da yeni sürgün dalların kapanması anlamına gelir. Bundan dolayı da gerek genç sürgünler gerekse de ağacın diğer bölgeleri sonbahar erken donlarınından etkilenmez.

Fernette Ceviz Fidanı Dikimi

Fernette ceviz fidanı asıl fidanı Fernor ile birlikte ülkemizin en zorlu yüksek bölgelerine kadar rahatlıkla ekilebilir.1800 rakıma kadar ekilebilmesi uygundur.

Fernette ceviz fidanı 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur. 

chandler ceviz fidanı dikimi

AÇIK KÖKLÜ ve TÜPLÜ FERNOR CEVİZ FİDANI VE TOZLAYICISI FERNETTE CEVİZ FİDANI YETİŞTİRME TESİSLERİMİZ

AÇIK KÖKLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANITÜPLÜ FERNOR CEVİZ FİDANI

sarı sertifika

müşteri memnuniyeti

aynı gün kargo