SİPARİŞ HATTI 0536 347 38 58

Arrow up
Arrow down

fernor ceviz ağacı

Tüplü fernor ceviz fidanını Yılın 12 ayı ve açık köklü fernor ceviz fidanını ise her yılın kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan satın alabilirsiniz.

Öz Sahil Fidancılık'ta ileri tarihe istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü fernor ceviz fidanı erken siparişi de alınmaktadır.

Fernor ceviz fidanı siparişlerinizde 10 adete 1 adet tozlayıcısı Fernette ceviz fidanı sipariş etmeniz gerekmektedir.

Fernor ceviz fidanlarımız firmamız adına ismine doğru sertifikalı olup Öz Sahil Fidancılık 1990 yılından günümüze ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.

Fernor Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Fernor ceviz fidanı Amerikan menşeili chandler ceviz fidanı çeşidinden sonra en çok satılan ancak zor bulunan yabancı cins ceviz fidanıdır. Fernor ceviz fidanı 1 yaşından itibaren meyve vermeye başlar. Yerli ceviz fidanlarına göre 15-20 geç çiçek açar. Meyve salkımları 1 ile 5 arasında değişir. Meyve kalitesi çok yüksektir. Tam bir ticari ceviz ağacıdır. Fernor ceviz ağacı 5.yaşından itibaren 50-60 kilo meyve vermeye başlar. Meyve verimi yüzde elli bir, iç ağırlığı altı gram ceviz ağırlığı ise ortama oniki gramdır. Kuru ve çiğ tüketime uygundur. Meyvesi kabuktan kolay ayrılır. Tam şeklinde çıkar.

Fernor Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri

Fernor bodur deninen yarı dik gelişen bir ceviz fidanı türüdür. Yan dallarda salkım şeklinde parlak meyveleri oluşur. Eylül-Ekim aylarında meyve hasatına başlanır. 

Fernor Ceviz Fidanı İklim İstekleri

Fernor ceviz ağacı soğuk iklimi seven yabancı cins verimli ceviz fidanı türüdür. Fernor ceviz ağacı Mayıs ayının başında açması sebebiyle ilkbahar geç donlarından zarar görmez. Sonbahar da ise Kasım ayının başına kadar fernor ceviz ağacı kış dinlenmesine geçer. Bu da yeni sürgün dalların kapanması anlamına gelir. Bundan dolayı da gerek genç sürgünler gerekse de ağacın diğer bölgeleri sonbahar erken donlarınından etkilenmez.

Fernor Ceviz Fidanı Dikimi

Fernor ceviz fidanı ülkemizin en zorlu yüksek bölgelerine kadar rahatlıkla ekilebilir.1800 rakıma kadar ekilebilmesi uygundur.

Fernor ceviz fidanı 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur. Tozlayıcısı Fernette ile birlikte ekilmelidir.

chandler ceviz fidanı dikimi

AÇIK KÖKLÜ ve TÜPLÜ FERNOR VE TOZLAYICISI FERNETTE CEVİZ FİDANI YETİŞTİRME TESİSLERİMİZ

AÇIK KÖKLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANITÜPLÜ FERNOR CEVİZ FİDANI

 

sarı sertifika

müşteri memnuniyeti

aynı gün kargo